GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 5704359
*
nr 570 4359
Fat
Gefle, Vinranka, längd: 39
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2009
kl 18:48:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 18:33:53
1
100 kr
6/3 19:15:56
2
150 kr
6/3 20:41:00
2
200 kr
8/3 11:20:30
3
300 kr
9/3 07:26:17
4
Vinnande bud
9/3 15:04:46
5
600 kr
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:39
*
Fat
nr 570 4359
Fat
Gefle, Vinranka, längd: 39
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 18:33:53 | 1 | 100 kr |
| 6/3 19:15:56 | 2 | 150 kr |
| 6/3 20:41:00 | 2 | 200 kr |
| 8/3 11:20:30 | 3 | 300 kr |
| 9/3 07:26:17 | 4 | Vinnande bud |
| 9/3 15:04:46 | 5 | 600 kr |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:39



